Омилените автори

Авторите што ние ги објавуваме се ваши и наши омилени пријатели. Тоа се луѓе што ги создаваат најубавите книги и со тоа и креираат еден поубав свет.

ФРЕДРИК БАКМАН
АВТОР

Фредрик Бакман

Книжевната сензација од Шведска ги стопли срцата и на најпребирливите читатели.

АВТОР

Софи Хана

Креаторка на новите случаи на Херкул Поаро.

АВТОР

Јуси Адлер-Олсен

За сите љубители на скандинавските трилери.

ДОЛОРЕС РЕДОНДО
АВТОР

Долорес Редондо

Со Бастанската трилогија нѐ воведе во чудесниот лавиринт на мрачни убиства и локална митологија.

АВТОР

Станислав Лем

Најпреведуваниот автор на научна фантастика од неанглиско говорно подрачје.

Блог #Антологџии

Генерациска сага за инстинктот и снагата на љубовта

    Дури и кога е темно таа е тука. И кога не ја слушаш тука е во биежот и немирниот свијок, разртениот умник, во сказалката која ги одбројува вашите заеднички денови и погледот закован за мувлосаните ѕидови, во устињата […]

Дознајте повеќе: Бастанската серија има и четврти дел!

    Наскоро во издание на Антолог од најпознатата шпанска авторка на трилери, Долорес Редондо, излегува „Северната страна на срцето“. Не, книгава не е романса, туку уште еден неверојатен трилер преполн тензија и возбудувања, по „Невидливиот чувар“, „Заветот на коските“ […]

Кон„Прашалникот е половина срце“од Софија Лундберј

    Прашалникот навистина е половина срце; си помислив во себе пред да почнам да ја читам книгава, а вие пред да започнете отворете youtube и во лентата за пребарување напишете Sweden Walks: Visby. Gotland. Кликнете на било кое видео […]

Соопштенија

Објавен романот „Потекло“ од Саша Станишиќ

    „Потекло е книга за моите потекла, за сеќавањата и откритијата. Книга за јазикот, работата на црно, штафетата на младоста и за многу, многу лета. “ Саша Станишиќ   22 јуни 2021   Издавачката куќа Антолог од Скопје со […]

Промоција на „Да ти се погоди да живееш во интересни времиња“

    СООПШТЕНИЕ   „Антолог“ ја најавува промоцијата на книгата   „ДА ТИ СЕ ПОГОДИ ДА ЖИВЕЕШ ВО ИНТЕРЕСНИ ВРЕМИЊА“ ОД ВЕСНА ДАМЧЕВСКА   10 јуни 2021, Скопје – Издавачката куќа „Антолог“ од Скопје со огромно задоволство ја најавува промоцијата […]

Настани

Календар на настани и акции

07.07.2021
/
ул. „Димитрие Чуповски“ бр. 31
08.07.2021
/
ул. „Димитрие Чуповски“ бр. 31
ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.
    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram