Нема производи.

Омилените автори

Авторите што ние ги објавуваме се ваши и наши омилени пријатели. Тоа се луѓе што ги создаваат најубавите книги и со тоа и креираат еден поубав свет.

ФРЕДРИК БАКМАН
АВТОР

Фредрик Бакман

Книжевната сензација од Шведска ги стопли срцата и на најпребирливите читатели.

АВТОР

Софи Хана

Креаторка на новите случаи на Херкул Поаро.

АВТОР

Миодраг Мајиќ

Познатиот двигател на промените во српското правосудство сега и како автор на политички трилери.

ДОЛОРЕС РЕДОНДО
АВТОР

Долорес Редондо

Со Бастанската трилогија нѐ воведе во чудесниот лавиринт на мрачни убиства и локална митологија.

АВТОР

Станислав Лем

Најпреведуваниот автор на научна фантастика од неанглиско говорно подрачје.

Блог #Антологџии

BookStar 2021 – ПРОГРАМА

    12 октомври – 18:00 – BookStar фестивалски центар Отворање на Саем на европска литература и презентација на книжарницата на тркала „Зборче“ во склоп на EIBNW   12 октомври – 18:00 – Кино Фросина Поткаст „Гол ручек“ со Душко […]

Креативноста на тапет: „Уципуци размислува надвор од кутијата“

    Детските размислувања се шаренила, питки извори, кладенци на знаење и мудрост каква што ретко се сретнува кај возрасните. Досетливиот ум на децата е како острилка што ги оспособува моливите за понатамошна работа. Сѐ додека тие моливи се чуваат […]

Две први и едно трето место за „Антолог“ на годишните награди на МАИ

    На годишните награди на Македонската асоцијација на издавачи, кои се доделуваат за периодот помеѓу два саема, оваа година издавачката куќа „Антолог“ доби три признанија, и тоа две први и едно трето место. Наградите што ги освои „Антолог“ се […]

Соопштенија

Opening ceremony of the seventh edition of the European literature festival BookStar 2021

    October 11th 2021   Tomorrow   OPENING CEREMONY OF THE SEVENTH EDITION OF THE EUROPEAN LITERATURE FESTIVAL BOOKSTAR 2021   The publishing house “Antolog” from Skopje is very pleased to announce that tomorrow the seventh edition of the […]

Свечено отворање на седмото издание на Фестивалот на европската литература BookStar 2021

    11 октомври 2021   Утре во кино „Фросина“     СВЕЧЕНО ОТВОРАЊЕ НА СЕДМОТО ИЗДАНИЕ НА ФЕСТИВАЛОТ НА ЕВРОПСКАТА ЛИТЕРАТУРА BOOKSTAR 2021   Издавачката куќа „Антолог“ од Скопје со огромно задоволство најавува дека утре се отвора седмото издание […]

Настани

Календар на настани и акции

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.
    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram