Нема производи.

Image Alt

BOOKSTAR-20 vs. COVID-19

  /  BOOKSTAR-20 vs. COVID-19
01 Октомври
BOOKSTAR-20 vs. COVID-19
20:00
Книжевен центар „Антолог“
Антолог – книжевен центар

 

 

Издавачката куќа „Антолог“ од Скопје со огромно задоволство го најавува шестото издание на Фестивалот на европската литература „BookStar“ / „Книжевни ѕвезди“, кој оваа година преку различни настани и активности ќе го опфати цел месец октомври. Под слоганот BOOKSTAR-20 vs. COVID-19, Фестивалот оваа година излегува од стандардната рамка на гостувања на автори и книжевни промоции и ќе се обиде на литературата и на уметноста да им даде нова димензија и начин на перципирање. Како што најавуваат организаторите, целата криза со пандемијата на корона-вирусот и изоставувањето на поддршката од страна на институциите не може да ја спречат идејата Фестивалот да постои и да опстои, борејќи се со сите предрасуди и промовирајќи квалитетна содржина за сите што сакаат добра книжевност. Фестивалот е од социјално ангажиран карактер и негова цел е да разбранува интерес кај пошироката јавност, нудејќи тематики што помагаат полесно да се разберат проблемите со кои се соочува општеството денес.

Детали за настан

Дата: 01 Октомври 2020.
Време: 20:00
Локација: Книжевен центар „Антолог“
Организатор: Антолог – книжевен центар
Телефон: +389 2 3201 007
Имејл: contact@antolog.mk
ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


Потврдувам дека сум постар од 16 години.
YouTube
LinkedIn
Share
Instagram