Нема производи.

Image Alt

BookStar 2021 – 7. фестивал на европската литература

  /  BookStar 2021 – 7. фестивал на европската литература
12 Октомври
BookStar 2021 – 7. фестивал на европската литература
12-15 октомври
Младински културен центар
Антолог – книжевен центар

Издавачката куќа „Антолог“ од Скопје со огромно задоволство го најавува седмото издание на Фестивалот на европската литература „BookStar“ / „Книжевни ѕвезди“, кој ќе се одржи од 12 до 15 октомври 2021 година.

Дизајнот на официјалниот фестивалски постер и на другите промотивни материјали е на Стефан Танков, а настанот е организиран во соработка со Младинскиот културен центар, каде што ќе се одржат фестивалските настани.

Влезот на сите фестивалски настани е бесплатен, но задолжителен е вакцинален сертификат. За време на Фестивалот, ќе бидат почитувани сите протоколи и заштитни мерки за превенција од ширење на КОВИД-19.
Фестивалот е поддржан од Делегацијата на Европска Унија, Министерство за култура на Република Северна Македонија, мрежата „Традуки“, Градот Скопје, Амбасадата на Австрија, Амбасадата на Кралството Шведска, Амбасадата на Полска, Исландскиот книжевен центар, Младинскиот културен центар, Друштвото на писатели на Македонија и Глобал такси.

Според протоколите за борба против КОВИД-19 за влез на сите фестивалски настани потребен е сертификат за вакцинација.

Детали за настан

Дата: 12 Октомври 2021.
Време: 12-15 октомври
Локација: Младински културен центар
Организатор: Антолог – книжевен центар
Телефон: +389 2 3201 007
Имејл: contact@antolog.mk
ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.
    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram