Нема производи.

Image Alt

РОДЕНДЕНСКА ЖУРКА СО ПРЕВЕДУВАЧИТЕ

  /  РОДЕНДЕНСКА ЖУРКА СО ПРЕВЕДУВАЧИТЕ
08 Јули
РОДЕНДЕНСКА ЖУРКА СО ПРЕВЕДУВАЧИТЕ
19:00 - 22:00
Книжевен центар „Антолог“
Антолог – книжевен центар

РОДЕНДЕНСКАТА ЖУРКА ПРОДОЛЖУВА!
По повод роденденот на Антолог, уште едно изненадување!
Книжевниот поткаст „Гол ручек“ овој пат ќе биде во живо! Во книжарницата на Антолог во Центар од 19 часот Душко Крстевски ќе разговара со Елена Конеска Светиева, која го преведе „Потекло“ на Саша Станишиќ. Од 20 часот разговорот продолжува со Ивица Челиковиќ, преведувачот на „Вознемирени луѓе“ на Фредрик Бакман.

Детали за настан

Дата: 08 Јули 2021.
Време: 19:00 - 22:00
Локација: Книжевен центар „Антолог“
Организатор: Антолог – книжевен центар
Телефон: +389 2 3201 007
Имејл: contact@antolog.mk
ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.
    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram