Нема производи.

Image Alt

Саемска програма – гостување на автори и потпишување книги

  /  Саемска програма – гостување на автори и потпишување книги
09 Септември
Саемска програма – гостување на автори и потпишување книги
16:00-18:00
Саем на книгата 2020 (штанд Антолог)
Антолог – книжевен центар

9 септември, среда (16-18 часот)

Дијана Петрова, Не правете им сенка на гробовите

Јасна Котеска, Санитарна енигма

 

10 септември, четврток (16-18 часот)

Лидија Давидовска, Белиот шепот

Милчо Мисоски, Стаклени сенки

 

11 септември, петок (16-18 часот)

Анде Јанков, Виенски гамбит

Денис Бојаров, Нека играат децата

 

12 септември, сабота (16-18 часот)

Жарко Кујунџиски, Сфинга на гневот

 

13 септември, недела (16-18 часот)

Марта Димитров, Шардоне и шпагети карбонара

Владимир Јанковски, Скриени желби, немирни патувања

Детали за настан

Дата: 09 Септември 2020.
Време: 16:00-18:00
Локација: Саем на книгата 2020 (штанд Антолог)
Адреса: А1 арена
Организатор: Антолог – книжевен центар
Телефон: +389 2 3201 007
Имејл: contact@antolog.mk
ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


Потврдувам дека сум постар од 16 години.
YouTube
LinkedIn
Share
Instagram