Нема производи.

ГОЛ РУЧЕК – #1 поткаст со Aлекс Букарски и Златко Кујунџиски: Расправа за (не)послушноста

  /  Поткаст   /  ГОЛ РУЧЕК – #1 поткаст со Aлекс Букарски и Златко Кујунџиски: Расправа за (не)послушноста

ГОЛ РУЧЕК – #1 поткаст со Aлекс Букарски и Златко Кујунџиски: Расправа за (не)послушноста

 

 

Инспирирани од „Омон Ра“ на Виктор Пелевин, во првата епизода на ГОЛ РУЧЕК, Алекс Букарски и Златко Кујунџиски зборуваат за постмодерната метафизика на Виктор Пелевин, меѓународната трка со вселенски програми, правата на поединецот, односот меѓу Истокот и Западот, тоталитарноста, јазикот како средство за манипулација…

 

Напиши коментар

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.
    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram