Нема производи.

Омилените автори

Авторите што ние ги објавуваме се ваши и наши омилени пријатели. Тоа се луѓе што ги создаваат најубавите книги и со тоа и креираат еден поубав свет.

ФРЕДРИК БАКМАН
АВТОР

Фредрик Бакман

Книжевната сензација од Шведска ги стопли срцата и на најпребирливите читатели.

ЕЛИЗАБЕТ ГИЛБЕРТ 2
АВТОР

Елизабет Гилберт

Ја открива големата магија на животот со моќта на зборовите.

АВТОР

Софија Лундберј

Новата ѕвезда на скандинавската литература.

ДОЛОРЕС РЕДОНДО
АВТОР

Долорес Редондо

Со Бастанската трилогија нѐ воведе во чудесниот лавиринт на мрачни убиства и локална митологија.

PARIS, FRANCE - MARCH 24: Guillermo Martinez, Argentinian writer poses during portrait session held on March 24, 2014 in Paris, France. (Photo Ulf Andersen/ Getty Images)
АВТОР

Гиљермо Мартинес

Автор на „Оксфордските убиства“ и прв добитник на наградата „Габриел Гарсија Маркес“.

Блог #Антологџии

Читаме заедно е-книги!

    Светската пандемија претставува време на промени. Тоа време му даде своевиден рестарт на светот. Корона-вирусот нè натера на големи промени во секојдневното функционирање и во начинот на живеење. Освен што нè врати назад во нашите домови, новиот вирус […]

Промоција на „Шардоне и шпагети карбонара“ од Марта Димитров

Во рамките на Фестивалот на европската литература „BookStar“ на 5 октомври 2020 година во Домот на културата „Иван Мазов Климе“ во Кавадарци се одржа промоцијата на книгата „Шардоне и шпагети карбонара“ од младата македонска авторка Марта Димитров.  Промотор на книгата беше рецензентката [...]

Промоција на „Таму“ од Милчо Манчевски

Првиот настан во рамките на Фестивалот „BookStar 2020“ беше изложбата на фотографии на македонскиот режисер Милчо Манчевски, која беше отворена на 1 октомври 2020 година во Музејот на современата уметност. Настанот беше и промоција на книга со фотографии од изложбата, [...]

Соопштенија

Промоција на „Скриени желби, немирни патувања“ од Владимир Јанковски

    Издавачката куќа „Антолог“ од Скопје со огромно задоволство ве известува дека во рамките на Фестивалот на европската литература „BookStar“ в среда (21 октомври) со почеток во 19 часот, во Кинотека на Северна Македонија ќе биде промовиран романот „Скриени […]

Три дена европска и македонска литература на „BookStar“ во Кинотека

    Издавачката куќа „Антолог“ од Скопје со огромно задоволство најавува нови три книжевни вечери во рамките на шестото издание на Фестивалот на европската литература „BookStar“ / „Книжевни ѕвезди“, кои ќе се одржат од 19 до 21 октомври 2020 година […]

Настани

Календар на настани и акции

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


Потврдувам дека сум постар од 16 години.
YouTube
LinkedIn
Share
Instagram