Нема производи.

Омилените автори

Авторите што ние ги објавуваме се ваши и наши омилени пријатели. Тоа се луѓе што ги создаваат најубавите книги и со тоа и креираат еден поубав свет.

ФРЕДРИК БАКМАН
АВТОР

Фредрик Бакман

Книжевната сензација од Шведска ги стопли срцата и на најпребирливите читатели.

ЕЛИЗАБЕТ ГИЛБЕРТ 2
АВТОР

Елизабет Гилберт

Ја открива големата магија на животот со моќта на зборовите.

АВТОР

Софија Лундберј

Новата ѕвезда на скандинавската литература.

ДОЛОРЕС РЕДОНДО
АВТОР

Долорес Редондо

Со Бастанската трилогија нѐ воведе во чудесниот лавиринт на мрачни убиства и локална митологија.

PARIS, FRANCE - MARCH 24: Guillermo Martinez, Argentinian writer poses during portrait session held on March 24, 2014 in Paris, France. (Photo Ulf Andersen/ Getty Images)
АВТОР

Гиљермо Мартинес

Автор на „Оксфордските убиства“ и прв добитник на наградата „Габриел Гарсија Маркес“.

Блог #Антологџии

Читачи на одмор – кој тип си ти?

    Дали си инфлуенсер? Ученик? Или авантурист? Направивме преглед на најчестите типови читачи за време на летните одмори. Без оглед дали летово го помина во локалниот парк или беше меѓу првите што резервираа на една од поатрактивните локации, дури […]

Подарок за бурата – четврти по ред најгледан филм на Нетфликс

    Филмуваната верзија на третиот дел од Бастанската трилогија, Подарок за бурата, по само една недела прикажување на Нетфликс се најде на четвртото место на најгледани филмови на оваа платформа. Инаку, и овој филм е снимен по книгата на […]

Промоција на збирката раскази „Нека играат децата“ од Денис Бојаров

На 30 јули на платото на Младинскиот културен центар се одржа промоцијата на  збирката раскази „Нека играат децата“ од Денис Бојаров. Промотор беше македонската авторка Фросина Пармаковска, а дискусијата ја модерираше Софија Стојков, одговорна за ПР и маркетинг во издавачката [...]

Соопштенија

Промоција на збирката раскази „Нека играат децата“

    29 јули 2020, Скопје – Издавачката куќа „Антолог“ од Скопје со огромно задоволство ја најавува промоцијата на збирката раскази „Нека играат децата“ од младиот македонски автор Денис Бојаров. Промоцијата ќе се одржи на платото на МКЦ во четврток на 30 јули со […]

Промоција на книгата „Виенски гамбит“

    22 јули 2020, Скопје – Издавачката куќа „Антолог“ од Скопје со огромно задоволство ја најавува промоцијата на крими романот „Виенски гамбит“ од младиот македонски автор Анде Јанков. Промоцијата ќе се одржи на платото на МКЦ во четврток на 23 јули со почеток […]

Настани

Календар на настани и акции

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


Потврдувам дека сум постар од 16 години.
YouTube
LinkedIn
Share
Instagram