Нема производи.

Нема производи.

Алис Пантермилер

  /  Алис Пантермилер

Алис Пантермилер

АЛИС ПАНТЕРМИЛЕР

Алис Пантермилер – Кога била мала, сакала да стане „пишувачка на книги“ или учителка. Откако ги завршува програмата за обука на учители, полагањето на пракса како помошник-учителка по германски јазик во Шкотска и обуката за книжар, почнува да живее со своето семејство во Лунебуршкото поле. Денес е позната по своите книги за деца.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram