Нема производи.

Нема производи.

Алмудена Грандес 

  /  Алмудена Грандес 

Алмудена Грандес 

АЛМУДЕНА ГРАНДЕС

Алмудена Грандес (родена 1960) е шпанска писателка. Студирала географија и историја во Мадрид. Нејзините книги зборуваат за шпанскиот народ во последната четвртина на XX век и во првите години на XXI век. Нејзините дела добиле многу награди и доживеале филмска екранизација.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram