Нема производи.

Нема производи.

Антон П. Чехов

  /  Антон П. Чехов

Антон П. Чехов

Антон П. Чехов (1860-1904) е руски раскажувач, романописец и драмски писател. Првите раскази ги објавил за да може да се издржува додека студирал медицина. Најпознати негови дела се драмите „Галеб“, „Три сестри“, „Вујко Вања“ и „Вишновата градина“, како и збирките раскази. Извршил големо влијание врз модерниот краток расказ и врз драмската уметност на XX век. Во својата проза дава голем број одлики на руското секојдневие и цела галерија несреќни и несфатливи личности.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram