Нема производи.

Нема производи.

Даг Солстад

  /  Даг Солстад

Даг Солстад

ДАГ СОЛСТАД

Даг Солстад (1941) е норвешки автор на 30 книги и единствен писател што трипати ја добил Наградата од Норвешката книжевна критика. Неговите книги, преведени на 20 јазици, поради силната политичка заднина (марксистичко-ленинистичка линија) се сметаат за контроверзни. Живее на релација Берлин–Осло.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram