Нема производи.

Нема производи.

Драго Јанчар

  /  Драго Јанчар

Драго Јанчар

ДРАГО ЈАНЧАР

Драго Јанчар (1948) е еден од најзначајните словенечки писатели. Студирал право, а потоа работел како новинар. Поради книжевниот отпор против комунистичкиот режим во поранешна Југославија извесно време поминал во затвор. Има објавено повеќе збирки раскази и романи, како и едни од најдобрите словенечки театарски пиеси. Познат е по своите политички коментари и граѓанска активност.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram