Нема производи.

Нема производи.

Емил Хакл

  /  Емил Хакл

Емил Хакл

ЕМИЛ ХАКЛ

Емил Хакл е псевдоним на чешкиот писател Јан Бенеш (1958). Студирал сценарио и драматургија. Сменил многу професии – аранжер, композитор, библиотекар, работник на бензинска станица, тонец, а бил и копирајтер во рекламни агенции. Денес работи како новинар. Автор е на многу наградувани книги, поради кои го сметаат за најзначајниот чешки писател, споредувајќи го со Храбал.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram