Нема производи.

Нема производи.

Eшли Венс

  /  Eшли Венс

Eшли Венс

Esli

Ешли Венс е американски бизнис колумнист и автор, роден во 1977 г. во Јужна Африка. Пишувал за Њујорк тајмс, Економист, Реџистер, Блумберг бизнисвик, а исто така е и водител на ТВ и интернет шоуто „Здраво, Свету“. Покрај безбројните колумни и статии од областа на технологијата и технолошките компании, вклучително и роботиката, автор е и на биографијата за основачот на „Тесла“ и на „Спејс екс“, Илон Маск, која стана бестселер на Њујорк тајмс и на „Штреберската Силиконска Долина: Внатрешен водич до Пало Алто, Стенфорд, Менло Парк, Маунтајн Вју, Санта Клара, Санивејл, Сан Хозе, Сан Франциско“.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram