Нема производи.

Нема производи.

Франк Буис

  /  Франк Буис

Франк Буис

frank buis

Франк Буис (1965) е еден од најинтригантните современи француски писатели. Завршил студии по биологија и долго работел како професор во Лимож. Првиот роман го објавил во 2004 година, по што следуваат низа остварувања со кои постигнува голем успех во Франција. Романот „Син нероден од жена“ (2019) му овозможува меѓународен пробив и за него добива бројни награди.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram