Нема производи.

Гузел Јахина

  /  Гузел Јахина

Гузел Јахина

ГУЗЕЛ ЈАХИНА

Гузел Јахина (1977) e руска авторка и сценаристка. Родена е во Казањ. Роден говорител е на татарски, а руски јазик научила на училиште. Студирала на Катедрата за странски јазици на Татарскиот државен универзитет за хуманистички науки. Подоцна се преселила во Москва. Во 2015 година дипломирала на Московската школа за филм на отсекот сценарио. Работела во областа на односи со јавноста и маркетинг. Својата писателска кариера ја започнува објавувајќи во книжевни списанија.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram