Нема производи.

Нема производи.

Хана Коларжикова

  /  Хана Коларжикова

Хана Коларжикова

hana kolarzikova

Хана Коларжикова (1971) е современа чешка писателка. Дипломирала историја и музеологија и петнаесет години живеела во Прага, работејќи во разни сфери на културната и туристичката индустрија. Нејзините познавања од областа на археологијата, туризмот, дизајнот, фотографијата се рефлектираат и во нејзините книжевни дела. Дебитирала во 2011 година. Пишува проза што е израз на суптилна женска чувствителност на светот.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram