Нема производи.

Нема производи.

Хулио Кортасар

  /  Хулио Кортасар

Хулио Кортасар

PARIS, FRANCE - NOVEMBER 27: Argentinian writer Julio Cortazar poses at home on November 27, 2003 in Paris,France. (Photo Ulf Andersen/Getty Images)

Хулио Кортасар (1914-1984) е култен аргентиски писател. Автор со особено чувство за фантастичното и надреалното што го населуваат секојдневието и што произлегуваат од него самото. Објавувал стихозбирки, книги раскази, романи, како и дела чиј жанр тешко може да се определи. Бил еден од омилените автори на великанот Хорхе Луис Борхес.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram