Нема производи.

Нема производи.

Итало Калвино

  /  Итало Калвино

Итало Калвино

ИТАЛО КАЛВИНО

Итало Калвино (1923-1985) бил италијански писател. Роден е на Куба, како син на ботаничари. Почетокот на кариерата во издавачките куќи му е како продавач на книги. Еден од најпреведуваните италијански писатели. Во своето богато творештво, покрај литерарните теми, присутни се и текстови за семиологијата, музиката, театарот, филмот и многу други области.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram