Нема производи.

Нема производи.

Јахим Топол

  /  Јахим Топол

Јахим Топол

Јахим Топол (1962) е чешки поет, текстописец, новинар, прозаист и преведувач. Ги добил чешката награда „Том Стопард“ во 1988 година, наградата „Јарослав Сајферт“ во 2010 година и Државната награда за книжевна и преведувачка работа во 2017 година. Дел од неговите дела се филмувани, а доживеале и театарски адаптации, што воопшто не е зачудувачки зашто при читањето на Топол честопати се има чувство дека гледаме филм.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram