Нема производи.

Нема производи.

Јурга Иванаускаите

  /  Јурга Иванаускаите

Јурга Иванаускаите

ЈУРГА ИВАНАУСКАИТЕ

Јурга Иванаускаите (1961-2007) била литванска писателка. Дипломирала на уметничка академија. Иако била игнорирана за време на СССР, нејзиното прво дело било прифатено како манифест од литванската младина. Со своите книги станала балтичка книжевна сензација. Во 1990-тите ја посетила Тибет и ја поддржувала нејзината независност. Меѓународен успех постигнала со книгата Вештерката и дождот.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram