Нема производи.

Нема производи.

Лада Жиго

  /  Лада Жиго

Лада Жиго

ЛАДА ЖИГО

Лада Жиго (1970) е хрватска писателка и новинарка. Дипломирала компаративна литература и философија. Пишувала за најважните медиуми од Република Хрватска. Авторка е на една книга со кратки раскази и на три романи.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram