Нема производи.

Нема производи.

Леонид Добичин

  /  Леонид Добичин

Леонид Добичин

Леонид Добичин (од 1894-1936) е непризнат класик чија судбина сè уште останува енигма. Иако е речиси анонимус за читателите, експертите го нарекуваат најголемиот руски прозаист на XX-иот век. Градот Ен е неговото крунско дело. Не постои друг значаен руски писател за кој толку малку знаеме.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram