Нема производи.

Нема производи.

Мишел Ламбер

  /  Мишел Ламбер

Мишел Ламбер

МИШЕЛ ЛАМБЕР

Мишел Ламбер (1947) е белгиски франкофонски писател роден во Конго. Долги години бил новинар во белгиски неделник. Доцна почнал да објавува уметничка литература. Досега објавил четири романи и осум книги со раскази. Познат е по курсевите за пишување, кои ги води во различни културни центри, затвори, болнички установи. Основач е на наградата „Renaissance de la nouvelle“.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram