Нема производи.

Нема производи.

Ненад Трповски

  /  Ненад Трповски

Ненад Трповски

n-2

Ненад Трповски дипломирал на Филолошкиот факултет „Блаже Конески“ во Скопје, на катедрите за италијански и португалски јазик и книжевност во 2009 година. Во периодот помеѓу 2011 и 2013 година живеел и работел во Лисабон, Португалија. Како стипендист на португалскиот институт „Камоиш“ завршил и напреден степен по португалски јазик и книжевност на Универзитетот во Лисабон. Постдипломски студии завршил на Универзитетот Сасекс во Обединетото Кралство и е магистер по политики за енергетика и климатски промени. Од 2012 година работи на проекти за меѓународен развој и соработка во граѓански, консултантски и меѓународни организации. За „Антолог“ ги превел книгите „Книга“ од Жозе Луиш Пејшото,  „Сочувство“ од Дулсе Марија Кардозо, „Девет ноќи“ од Бернардо Карваљо, „Просечен индекс на среќата“ од Давид Машадо и „Сенки“ од Томазо Ландолфи.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram