Нема производи.

Нема производи.

Педро Гиљерме-Мореира

  /  Педро Гиљерме-Мореира

Педро Гиљерме-Мореира

ПЕДРО ГИЉЕРМЕ-МОРЕИРА

Педро Гиљерме-Мореира (роден 1969) е португалски романсиер и адвокат. Пред да почне да пишува литература, наградуван е како правник и како автор на текстови од адвокатската професија. Утрото на светот е негов прв роман, инспириран од нападите на 11 септември 2001 година.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram