Нема производи.

Нема производи.

Петра Хулова

  /  Петра Хулова

Петра Хулова

ПЕТРА ХУЛОВА

Петра Хулова (1979) е современа чешка писателка. Добитничка е на наградата Magnesia Litera во категоријата откритие на годината. Студирала културологија. Авторка е на осум романи и на голем број колумни за познатиот чешки неделник Респект. Политички е активна во Партијата на зелените.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram