Нема производи.

Петра Соукупова

  /  Петра Соукупова

Петра Соукупова

ПЕТРА СОУКУПОВА

Петра Соукупова (родена 1982) спаѓа во најуспешните чешки современи писателки. Досега има издадено четири книги за возрасни и две за деца. Има добиено многу признанија и номинации, нејзините книги стануваат бестселери и се преведени на повеќе јазици. Работи и како драматург и сценарист. Со книгата за деца „Кој ми го убил кучето?“ е поврзана книгата за возрасни „Најдоброто за сите“.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram