Нема производи.

Нема производи.

Стивен Ханзелман

  /  Стивен Ханзелман

Стивен Ханзелман

Стивен Ханзелман е долгогодишен книжевен издавач и агент. Во книгата „Стоички мудрости за секој ден“ од Рајан Холидај, се јавува во улога на преведувач на безвременските цитати на едни од најголемите антички филозофи: Зенон, Епиктет, Марко Аурелиј, Сенека. Неговите преводи даваат свежо и модерно толкување на стоичката мудрост, достапно и разбирливо за секој читател.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram