Нема производи.

Виктор Пелевин

  /  Виктор Пелевин

Виктор Пелевин

ВИКТОР ПЕЛЕВИН

Виктор Пелевин (1962) е руски писател. Пишува научна фантастика. Неговиот израз е спој на поп-културата, езотеричните философии, постмодернизмот и апсурдот. Има објавено петнаесетина романи и неколку збирки раскази. Книжевната критика го сместува во рангот на Гогољ и Булгаков. Денес се вбројува меѓу илјадата највлијателни автори во современата светска книжевност.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram