Нема производи.

Нема производи.

Викторија Кафеџиска

  /  Викторија Кафеџиска

Викторија Кафеџиска

ВИКТОРИЈА КАФЕЏИСКА

Викторија Кафеџиска е родена во Скопје, каде што ги завршува сите степени на образованието. Работела во Радио-телевизија Скопје, подоцна МРТВ, како новинар во информативната, а потоа и во образовната програма. Автор е на голем број интервјуа, репортажи и педесетина емисии од циклусот македонски траги. По речиси 23 години поминати во МТВ, ја започнува академската кариера, најпрвин како асистент на Универзитетот на Југоисточна Европа, потоа како доцент и професор на Европскиот универзитет. Денес предава на Факултетот за комуникации при Меѓународниот балкански универзитет. Во фокусот на академскиот интерес ѝ се процесите за креирање на јавното мислење, односите со јавноста, како и менаџирањето на комуникациските процеси и деловното комуницирање.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram