Нема производи.

Нема производи.

Зане Зуста

  /  Зане Зуста

Зане Зуста

ЗАНЕ ЗУСТА

Зане Зуста (1982) е родена во Латвија. Таа е новинарка, автор на книги за деца и раководител на издавачката куќа „Уципуци“. Уште за време на студиите по новинарство, започнува со работа во медиуми и односи со јавноста. Нејзината книга за деца „Уципуци си го бара домот“ (2015) била номинирана за наградата „Голден епл три“ во 2015 година за најубава книга на годината. Две години подоцна, втората книга од серијата, „Уципуци размислува надвор од кутијата“, била номинирана за Годишната награда за литература за деца во Латвија.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram