Нема производи.

Агустина Бастерика

  /  Агустина Бастерика

Агустина Бастерика

Агустина Бастерика (1974) е аргентинска писателка. Дипломирала историја на уметноста на Универзитетот на Буенос Аирес. Добитничка е на Првата општинска награда на градот Буенос Аирес за необјавени кратки раскази 2004/2005 и на првата награда на XXXVIII Латиноамерикански конкурс за раскази Едмундо Валдес (Пуебла, Мексико, 2009), меѓу други награди.  За „Прекрасен труп“ е добитничка на наградата Кларин за роман, во 2017 година. Води и читателски работилници со писателката Агустина Кариде.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram