Нема производи.

Нема производи.

Февруари 2023

  /    /  Февруари

    „Девојката Смрт“ може да се чита како семеен роман, како роман-студија за самоубиствата, како психолошко-контемплативен роман, како роман за девојка која и покрај тешката реалност сака да живее.   22 февруари 2023   Издавачката куќа Антолог од Скопје со големо задоволство соопштува дека во

        1. Вторпат сте НАЈЧИТАТЕЛКА на годината на Антолог. Што значи тоа за вас и за вашиот однос кон оваа издавачка куќа? A.Ѓ: Како голем љубител на пишаниот збор, тоа за мене е најголемото признание кое може да се добие. Да бидеш

  Маестрална книга, извонредно напишана од Агустина Бастерика, совршено преведена од Виолета Јагев, наградена аргентинска дистопија, сега достапна и кај нас, благодарение на Антолог! Дури и пред да ја отворите, само од изгледот на предната корица, „Прекрасен труп” ве погодува со својата

   „Август“- Малигнитетот на државните служби   Пред да се појави политиката, човекот ја измислил измамата и стравопочитта. Едната за да владее долго, а другата за да владее мирнo.  „Август“ е политички трилер со интриги, сплетки и забошотувања каков не сте прочитале досега, базиран

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram