Нема производи.

Нема производи.

Ака Морчиладѕе

  /  Ака Морчиладѕе

Ака Морчиладѕе

АКА МОРЧИЛАДЅЕ

Ака Морчиладѕе е псевдоним на Ѓорги Аквледиани (1966). Рангиран е како најталентираниот и најчитаниот постсоветски писател од Грузија. Студирал, а подоцна и предавал историја. Бил и спортски новинар. Има објавено над 20 романи и неколку книги раскази. Моментално е самостоен уметник. Живее во Лондон.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram