Нема производи.

Нема производи.

Адријана Ананиева

  /  Адријана Ананиева

Адријана Ананиева

АДРИЈАНА АНАНИЕВА

Адријана Ананиева е родена на 7 февруари 1984 година во Скопје. Дипломирала на Филолошкиот факултет ,,Блаже Конески“ во Скопје на групата италијански јазик и книжевност со американски студии. Работела како новинар и како наставник по англиски и по италијански јазик. Три години живеела и работела во САД и во Данска. Моментално студира право на Правниот факултет ,,Јустинијан I“ во Скопје.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram