Нема производи.

Нема производи.

Ана Андроска

  /  Ана Андроска

Ана Андроска

Ана Андроска е родена во 1982 година во Скопје. Во 2005 година дипломирала на Факултетот за ликовни уметности, на отсекот сликарство. Досега имала три самостојни изложби (Сонувајќи со ѕвездите во Охрид, Сонувајќи со ѕвездите во Скопје и Лајка во Скопје), а учествувала и на групни изложби и на неколку работилници. Освен со сликарство, се занимава и со графички дизајн и редовно соработува со издавачката куќа „Антолог“.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram