Нема производи.

Нема производи.

Ана Болава

  /  Ана Болава

Ана Болава

c5eb09f690e1b7dca992d46a8d4856f1

Ана Болава (1981) е чешка писателка и поетеса. Студирала бохемистика на Карловиот универзитет во Прага. Работела како уредник. Нејзиното вистинско име е Бохумила Адамова, а книжевното деби го направила со поетската книга „Црна година“. Го привлекла вниманието со романот „Во темнината“ во 2015 година, за кој е номинирана за наградите „Магнезија литера“ и „Јозеф Шкворецки“.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram