Нема производи.

Ана Марија Шуа

  /  Ана Марија Шуа

Ана Марија Шуа

АНА МАРИЈА ШУА

Ана Марија Шуа (1951) е аргентинска писателка и една од највозбудливите и најплодните современи латиноамерикански авторки од еврејско потекло. Има објавено над 40 книги во речиси секој жанр: романи, раскази, песни, книги за деца, хумор, еврејски фолклор, антолoгии, филмски сценарија, есеи. Ја нарекуваат „кралица на микрофикцијата“.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram