Нема производи.

Нема производи.

Анджеј Сташук

  /  Анджеј Сташук

Анджеј Сташук

АНДЖЕЈ СТАШУК

Анджеј Сташук (роден 1960) е еден од најважните и меѓународно најпознатите современи полски писатели. Млад го напушта формалното образование. Една година минува во затвор поради бегство од војска. Од 1986 година живее на село. Покрај пишувањето, одгледува лами. Со сопругата водат мала издавачка куќа.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram