Нема производи.

Нема производи.

Анџела Дакворт

  /  Анџела Дакворт

Анџела Дакворт

Анџела Дакворт е професор по психологија на Универ­зитетот во Пенсилванија и стипендист на Мекартур во 2013 година. Во својата кариера има направено повеќе студии за упорноста и за други атрибути што носат веројатност за успех во животот. Анџела ја започнала кариерата како наставник по математика во основно и во средно училиште, а неодамна стана коосновач на Карактер леб, непрофит­на организација што го проучува карактерот кај децата и помага во развојот на важни карактерни црти.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram