Нема производи.

Нема производи.

Андри Снаер Магнасон

  /  Андри Снаер Магнасон

Андри Снаер Магнасон

АНДРИ СНАЕР МАГНАСОН

Андри Снаер Магнасон е еден од најпознатите писатели од Исланд. Во 2002 година неговиот роман LoveStar беше прогласен за роман на годината од страна на исландските книжарници и ја доби книжевната награда ДВ. Приказната за сината планета – во моментов објавена на 22 јазика – е првата детска книга што ја доби највисоката книжевна награда на Исланд, а воедно и почесната награда Јануш Коржак и Западнонордиската награда за книжевност за деца. Андри Магнасон е добитник и на наградата Каиро во 2010 година. Во 2016 година се кандидирал за претседател на Исланд и влегол меѓу најдобрите тројца кандидати.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram