Нема производи.

Нема производи.

Анелис Вербеке

  /  Анелис Вербеке

Анелис Вербеке

АНЕЛИС ВЕРБЕКЕ

Анелис Вербеке (родена 1976) е белгиска писателка. По студиите по германски јазик и книжевност, запишува студии по филмско сценарио. Дебитира во 2003 година со романот Спиј!, за кој добива неколку престижни награди. Само во Белгија и во Холандија се продадени 75 000 примероци, а книгата досега е преведена во 22 земји.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram