Нема производи.

Нема производи.

Aнтонио Лобо Антунес

  /  Aнтонио Лобо Антунес

Aнтонио Лобо Антунес

АНТОНИО ЛОБО АНТУНЕС

Aнтонио Лобо Антунес (1942) е португалски романсиер. Дипломирал медицина, а специјализирал психијатрија. Бил на воена служба во Ангола во периодот на војните за независност. По враќањето од Африка, работел на психијатриска клиника. Стилот на пишување го гради инспириран од Вилијам Фокнер и од Луј Фердинанд Селин.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram