Нема производи.

Нема производи.

Артур Конан Дојл 

  /  Артур Конан Дојл 

Артур Конан Дојл 

АРТУР КОНАН ДОЈЛ

Артур Конан Дојл (1859-1930) бил шкотски писател. Уште за време на студиите по медицина почнал да пишува раскази. Работел како бродски лекар. Бидејќи немал многу ангажмани, времето го исполнувал креативно, создавајќи го ликот на Шерлок Холмс! Неговото творештво е спој од научна фантастика, авантури, детективски и историски приказни. Пишувал и драми и поезија. Неговите дела имаат огромен број филмски, телевизиски, театарски и радиоадаптации.

 

Официјален сајт: https://www.arthurconandoyle.com/

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram