Нема производи.

Нема производи.

Бернардо Карваљо

  /  Бернардо Карваљо

Бернардо Карваљо

Bernardo Carvalho

Бернардо Карваљо (роден 1960) е бразилски писател и новинар. Бил уредник на книжевен прилог, како и дописник од Париз и од Њујорк за бразилскиот дневен весник „Fohla de S. Paulo“. Автор е на 12 романи преведени на повеќе јазици. Добитник е на неколку значајни книжевни награди.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram