Нема производи.

Бернардо Ачага

  /  Бернардо Ачага

Бернардо Ачага

БЕРНАРДО АЧАГА

Бернардо Ачага (1951) е псевдоним на баскискиот писател од Шпанија, Хосеба Ирасу Гармендија. Дипломирал економија. Работел како економист, книжар, професор по баскиски јазик и издавач. Автор е на повеќе наградувани дела поезија и проза. Член е на Академијата на баскискиот јазик и директор на списанието „Ерлеја“. Преведен е на 32 јазици.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram