Нема производи.

Нема производи.

Берни Мекгил

  /  Берни Мекгил

Берни Мекгил

Bernie-McGill

Берни Мекгил е писателка од Северна Ирска. Студирала англиски и италијански јазик. Пишува дела за театар и кратки раскази, а досега има објавено и два романа. Нејзините раскази се вклучени во голем број антологии. Во 2008 година ја добила наградата „Зотроп“ во САД. Живее во Северна Ирска со своето семејство и работи како ментор на ирски писатели.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram